You are here:   Committees
  |  Login

Personnel Committee

20 May 2015 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
Labour
Hardyal Dhindsa Member 24/05/2017 - current 38 %
UK Independence Party
John Evans Member 23/05/2018 - current 50 %
Labour
Diane Froggatt Member 31/05/2016 - current 84 %
Conservative
Alison Holmes Chair 24/05/2017 - current 88 %
Conservative
Richard Hudson Member 23/05/2018 - current 75 %
Conservative
John Keith Member 13/07/2018 - current 100 %
Labour
Amo Raju Vice-Chair 23/05/2018 - current 25 %
Labour
Linda Winter Chair 27/06/2018 - current 25 %

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.