You are here:   Committees
  |  Login

Licensing Committee

20 May 2015 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
17 January 201918:0000:00Council ChamberScheduled
21 March 201918:0000:00Council ChamberScheduled
20 June 201918:0018:20Council ChamberScheduled
22 August 201918:0319:40Council ChamberScheduled
07 November 201918:0018:45Council ChamberScheduled
30 January 202018:0021:00Council ChamberScheduled 
19 March 202018:0021:00Council ChamberScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
Data pager
Data pager
12
Page 2 of 2, Displaying items 11 to 15 of 15 members/vacancies that match search criteria
Conservative
Ged Potter Member 23/05/2018 - current 100 %
Labour
Balbir Sandhu Member 20/05/2015 - current 80 %
Labour
Martin Repton Member 30/05/2019 - current 100 %
Liberal Democrats
Ruth Skelton Member 23/05/2018 - current 100 %
Conservative
Jonathan Smale Member 14/06/2017 - current 89 %

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.