You are here:   Committees
  |  Login

Audit and Accounts Committee

20 May 2015 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
Liberal Democrats
Lucy Care Member 14/06/2017 - current 85 %
Conservative
Rob Cooper Member 23/05/2018 - current 100 %
Conservative
Richard Hudson Member 12/07/2018 - current 67 %
Labour
Fareed Hussain Member 23/05/2018 - current 100 %
Labour
Nadine Peatfield Member 23/05/2018 - current 75 %
Labour
Baggy Shanker Member 23/05/2018 - current 75 %
Labour
Joanna West Vice-Chair 23/05/2018 - current 89 %
Conservative
Stephen Willoughby Chair 14/06/2017 - current 100 %

Appointees

NameRoleMembership DatesAttendance
Mr Stuart Green Co-opted member 23/05/2018 - current 50 %
Philip Sunderland Co-opted member 23/05/2018 - current 50 %

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.