You are here:   Committees > 2015 - onwards
  |  Login

Children and Young People Scrutiny Review Board

25 May 2017 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
Labour and Co-operative
Paul Hezelgrave Member 24/05/2017 - current 100 %
Labour
Fareed Hussain Member 08/08/2018 - current 100 %
The Brexit Party
Kirk Kus Member 31/05/2019 - current 100 %
Liberal Democrats
Danielle Lind Chair 31/05/2019 - current 100 %
Conservative
Ross McCristal Member 31/05/2019 - current 100 %
Conservative
Miles Pattison Member 31/05/2019 - current 100 %
Conservative
James Testro Member 31/05/2019 - current 100 %
Vacancy    
Vacancy    

Appointees

NameRoleMembership DatesAttendance
Gillian Butler Member 01/01/2018 - current 22 %
Mr Nicky Fenton Member 01/01/2018 - current 44 %
Steve Grundy Member 24/05/2017 - current 100 %
Mr Chris Hulse Member 01/01/2018 - current 89 %
Chris Reynolds Member 24/05/2017 - current 31 %
Ruth Richardson Member 01/01/2018 - current 33 %

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.