You are here:   Committees > 2015 - onwards
  |  Login

Licensing Committee

20 May 2015 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
18 January 201818:0018:34Council ChamberScheduled
05 July 201818:0019:24Council ChamberScheduled
20 September 201818:0019:10Council ChamberScheduled
08 November 201818:0018:18Council ChamberScheduled
17 January 201918:0000:00Council ChamberScheduled 
21 March 201918:0000:00Council ChamberScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 15 members/vacancies that match search criteria
Conservative
Mick Barker Chair 20/05/2015 - current 83 %
UK Independence Party
Paul Bettany Member 23/05/2018 - current 67 %
Conservative
Rob Cooper Member 23/05/2018 - current 100 %
Labour
Diane Froggatt Member 18/05/2016 - current 73 %
Conservative
Alison Holmes Vice-Chair 20/05/2015 - current 94 %
Labour
Fareed Hussain Member 23/05/2018 - current 100 %
Labour
Barbara Jackson Member 20/05/2015 - current 78 %
Conservative
John Keith Member 20/05/2015 - current 94 %
Labour
Shiraz Khan Member 14/06/2017 - current 79 %
Labour
Nadine Peatfield Member 23/05/2018 - current 100 %

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.